Podpořte nás

Vše děláme dobrovolně a bez nároku na odměnu. Jsme rádi, že máme možnost vést děti a mladé lidi a předávat jim to nejlepší, co nás skauting naučil. Někdy nám ale chybí dostatečná podpora, ať už finanční či lidská. Prosíme vás proto o vaši pomoc. Pro vás to může být maličkost, ale nám to pomůže dále dělat naše okolí lepším, přinášet radost a dobrodružství holkám a klukům z našeho okolí a ještě k tomu je připravit na dospělý život. Děkujeme! 

Vaše podpora = naše dobré skutky

Naše dobrodružství, dobré srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech:

Pomáhali jsme v době koronaviru: organizovali jsme šití roušek a rozdávání organizacím, které je potřebovali.

Koronavirová pomoc
Podobně jako stovky dalších středisek po celém Česku jsme se zapojili do služby společnosti v době karantény. Organizovali jsme šití roušek a jejich distribuci k potřebným v prvních týdnech koronavirové pandemie.

Darování krve
Jsme mladí a plní sil. Proto jsme se nemuseli dlouho rozhodovat, když jeden člen střediska přišel s návrhem společně darovat krev. A nezůstalo jen u toho, protože většina z nás se do dárcovství pustila dlouhodobě. Na podzim se 6 našich vedoucích navíc zapsalo na registr dárců kostní dřeně.

Každý rok těsně před Vánocemi rozdáváme Betlémské světlo v centru Šumperka

Rozdávání Betlémského světla
Den před Vánocemi jsme jako již mnoho let rozdávali Betlémské světlo v centru Šumperka. Mnoho lidí jsme potěšili zapálenou lucerničkou, úsměvem a přáním příjemně prožitých svátků.

Benefiční koncert
Skaut je prospěšný a pomáhá jiným. Tímto zákonem se řídíme již tradičně při pořádání benefičního koncertu. Vystupují na něm skauti z celého okresu. Od loňského roku máme v tento den i otevřenou dobročinnou kavárnu. V roce 2019 výtěžek putoval na slečnu s dětskou mozkovou obrnou, díky kterému si mohla pořídit potřebné pomůcky.

Tříkrálová sbírka skautů z Libiny.

Tříkrálová sbírka
3. – 4. ledna jsme se (současní i bývalí skauti z Libiny) zúčastnili již po dvacáté tříkrálové sbírky při které jsme vybrali 62 247,- Kč pro Charitu ČR.

Společně proti leukémii
7. června jsme se podíleli na celostátní sbírce Společně proti leukémii, které se každoročně účastníme. Tato akce se už stala šumperskou tradicí. Výtěžek je rok od roku vyšší. V loňském roce se nám podařilo dosáhnout krásné částky 15 442,- Kč. K této částce jsme navíc přidali peníze vybrané z našeho plesu v tzv. Tiché aukci a vše putovalo na Nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

Jak nás můžete podpořit?

Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami skauty někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete vašim známým (rodičům), kteří pro své dítě hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

Podpořte rekonstrukci skautského domu

Prostřednictvím platformy Darujme.cz pořádáme sbírku na rekonstrukci skautského domu na Náměstí Jana Zajíce 11, kam chodí děti každý týden na družinové schůzky. Rádi bychom ho také půjčovali dalším skautským oddílům a jiným organizacím. Dlouhodobě se snažíme jeho opravy zvládat svépomocí, ale nyní nás čekají 3 velké rekonstrukce (hygienické zázemí – toalety a sprchy, tělocvična a rukodělná dílna), které vlastními silami nedokážeme zajistit, takže musíme využít služeb stavební firmy.

  • Cílem je v tuto chvíli vybrat od našich podporovatelů 200.000 Kč, které nám chybí jako vlastní prostředky pro dokrytí spoluúčasti dotačních titulů.

Pojďte do toho s námi! Stačí si prohlédnout náš projekt na platformě Darujme.cz a přispět jednorázově. Nebo si můžete jednoduše nastavit pravidelný příspěvek. Děkujeme za podporu!

GIVT – můžete nám pomoci, aniž by vás to cokoliv stálo!

S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. 

Zapojte se do práce při zvelebování našeho skautského domu.

Pokud rádi trávíte svůj volný čas smysluplně a nebojíte se přiložit ruku k dílu, tak budeme rádi za pomoc na jedné z našich pravidelných brigád.

Darujte věc či materiál

Provoz našeho střediska, tábory i aktivity, které s dětmi podnikáme během roku přináší značné opotřebení materiálu a vybavení. Také se chceme pouštět do nových zážitků.

Momentálně proto sháníme:

  • Židle, které vydrží větší namáhání.
  • Větší pevné dřevěné stoly.
  • Nářadí na vybavení dílny – šroubováky, kladiva, pájky, vrtačky apod.
  • Dřevo na topení v kamnech v klubovnách.

Chcete nám pomoci? Zkontaktujte vedoucí střediska a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Co vám můžeme nabídnout

Podle rozsahu vaší podpory vám rádi nabídneme poděkování v různých podobách.

Poděkování a propagace
Logo na našem webu nebo propagace v prostorách naší budovy.

Dobrodružná výprava
Vyrazte s námi na túru po našich oblíbených trasách nebo si s námi zahrajte městskou hru.

Zapůjčení prostor
Můžeme vám jednorázově zapůjčit prostory. Tělocvičnu, ve které si můžete zahrát fotbal nebo vybíjenou. Společenskou místnost, kde můžete udělat menší přednášku nebo setkání s kamarády. Nebo si můžete něco vyrobit v naší dílně.